APIVITAL® BEE FEEDS - BEEKEEPERS TESTIMONIALS

TESTIMONIALS OF BEEKEEPERS, WHO USE OUR BEE FEEDS

Beekeepers have fed thousands and thousands of bee colonies with APIVITAL® bee feeds already. Read & learn, how both beekeepers and their bee colonies are satisfied with our bee feeds.

The majority of references are in Czech language. They describe, that the APIVITAL® bee feeds are both very easy to use and with good impact on the bees.

The beekeepers appreciate mainly the correct wintering of bee colonies and very good spring development. They are happy too with the accomplished early spring harvest.


Vrbno pod Pradědem, Bruntál region

Greetings,

I have wintered 25 bee colonies with your bee feed for second time already, and with excelent result again.

I have experienced better spring development of the colonies, biger areas of brood, fewer dead bees. With APIVITAL the laboriousness diminishes and the number of the bees, who have survived the winter, is bigger.

Thank you.
Štefan Minárik
Vrbno p. Pradědem


Horní Planá, okr. Český Krumlov

Dobrý den,

S vašim krmivem krmíme již druhým rokem a jsme velmi spokojeni. Krmení je pohodlnější a včely jsou po něm klidnější. Letos jsme poprvé zkusili i těsto a hodnocení rovněž výborné.

Všem doporučujeme toto krmivo vyzkoušet.

Jan Kaiser a Jan Palma
Horní Planá


Dobruška, okr. Rychnov nad Kněžnou

Po dvou sezónách zimování na vašem tekutém invertním cukru:
1) velmi pohodlné pro včelaře
2) vyzimovaná silná včelstva (téměř podzimní síla), neopotřebovaná, velmi dobře připravená k využití první snůšky
K rozpouštění cukru se vracet nebudu.
Jarda, Dobruška, 45 včelstev, rámková míra 39x27,5, nástavkové úly


Petrovice, okr. Rychnov n. Kněžnou

Dobrý den.

Zatím jenom kratičká reakce. Loni jsem nakrmil na zkoušku 5 včelstev a s přezimováním jsem nadmíru spokojen.

Letos jsem nakrmil 23 včelstev a jsem zvědav zda budu moci potvrdit že včelky na tomto krmivu přezimují lépe než na cukru. Samozřajmě že také záleží na ceně a dostupnosti.

Marek, Petrovice nad Orlicí


Rudná pod Pradědem, okr. Bruntál

Dobrý večer.

Opravdu vaše krmivo mohu hodnotit jen v superlativech. Mám, měl jsem, jen 5 včelstev, ale při mé pracovní vytíženosti to úplně stačilo.

Neměl jsem žádnou starost a práci navíc. I balení krmiva naprosto perfektně ulehčilo moji práci. Všechna včelstva přezimovala naprosto v pořádku a v plné síle. Stanoviště mých včel bylo v nadmořské výšce 640m n.m. Opravdu výborné krmení.

V současné době bohužel žádné včely již nemám, musel jsem je zrušit ze zdravotních důvodů.

Ing.Milan Theimer
Rudná pod Pradědem


Hlavatce, okr. Tábor

S krmivem jsem spokojen, snadná práce, vydrží vždy tekuté.

Letos jsem měl výjimečně velký výnos medu. Zda na to mělo vliv krmení, nevím, je to krátká doba k posouzení (loni jsem použil krmivo po prvé).

s pozdravem Hrádek

Jaroslav Hrádek, Hlavatce, okr. Tábor, 4 včelstva


Struhy, okr. Mladá Boleslav

Dobry den.

Zakrmil 15 vcelstv, staci 1 kibl na vcelstvo. Budu krmit a kupovat dal. Vcely taky radi na krmivo, muzu dat krmivo i ve spatne pocasi. a je hustší (+- 22% H2O) a je balen po kbelících á 15 kg a je tedy ideální pro manipulaci, skladování i podávání. Nic nemíchám a nepřipravuj "nevoní" .

Lze krmit i ráno i v poledne. Ale pomaleji jej berou. S tím je potřeba se naučit počítat. ale bylo by lepsi, aby krmivo bylo levnejsi, priblizne 22-23 kc za kilo, s obalem-25kc Proc? Cena cukru 20-24kc za kilo.

S pozdravem. Kurchenko Serhij.

Serhij Kurchenko, Struhy


Nesuchyně, okres Rakovník

Dobrý den,

s krmivem jsem spokojen.
Výhody: nemusí se připravovat cukerný roztok => krmení je "téměř" bez práce.

S pozdravem
Michal Borůvka, Nesuchyně
40 včelstev


České Meziříčí

Zdravím přátele včelaře,
pokud jste někdo na vážkách zda začít krmit tímto krmivem či ne, tak za mě rozhodně ANO! U včel se pohybuji od malička, můj tatík měl do 20 včelstev a když si vzpomenu jak jsme rozpouštěli cukr a pak to převáželi na včelnici k úlům a rozlévali po sklenicích....
Já ted´ druhým rokem používám tekuté krmení pro včely APIVITAL a jen si říkám proč to nebylo dřív na trhu! Zimuju kolem 25-30 včelstev a nemůžu než říci, že je to paráda. Jak manipulace, tak to šetří i čas strávený s krmením (u včel se nemá spěchat, ale čas jsou peníze :-) ).

Na jaře 2013, kdy příroda zapoměla na to, že se má probudit a rozkvést, tak díky APIVITAL těstu jsem udržel včelky a podpořil lepší jarní rozvoj. Ty mi to pak v průběhu roku vrátili.

Co bych ještě chtěl napsat je, že i cena těchto výrobků je velmi příznivá s porovnáním jiných zahraničních na trhu. Jsem rád, že se mezi námi přáteli včelaři najde ještě někdo, kdo v této uspěchané době nemyslí jen na svůj byznys, ale chce nabídnout včelařům i něco dobrého pro jejich včelky dělnice.

S pozdravem
Martin Baše ing., České Meziříčí, 30 včelstev